De VVD-gemeenteraadsfractie wil dat Gemeente Amsterdam facturen op tijd gaat betalen. In elk geval bij de stadsdelen wordt ruimschoots niet voldaan aan de Europese norm om facturen binnen 30 dagen te betalen. Bij sommige stadsdelen staat zelfs ruim 50% van de facturen te lang open, zo blijkt uit een inventarisatie door Stadsdeel West. Het Ministerie van Economische Zaken, Landbouw en Innovatie heeft besloten dat ondernemers binnenkort recht hebben op een standaardvergoeding van 40 euro wanneer te laat is betaald.
VVD-gemeenteraadslid Marja Ruigrok: “Het slechte betaalgedrag door de overheid baart de VVD grote zorgen. Voor ondernemers is het altijd vervelend wanneer een factuur niet op tijd wordt betaald, maar zeker in kwetsbare economische tijden kan het grote gevolgen hebben. Voor kleine of startende bedrijfjes kan het lang moeten wachten op een betaling net de druppel zijn om om te vallen.”
Raadslid Frank van Dalen: “Zeker van de overheid mag je verwachten dat een factuur keurig binnen de termijn wordt betaald. Betaalt een burger te laat dan kan hij boetes, rentetoeslagen, deurwaarders en zelfs beslagleggingen tegemoet zien alsof het niks is. En de gemeente Amsterdam? Die doet alsof Europese regels niet voor haar gelden en laat in deze economische moeilijke tijd burger en ondernemer financieel in de kou staan. Dat terwijl burgers en ondernemers nauwelijks mogelijkheden hebben de overheid op wanbetaling aan te pakken.”